ΚΟΡΝΟΣ FC - ΡΟΤΣΙΔΗΣ 4-3

Published in ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
    Κυριακή, 04 Μάρτιος 2018 09:30

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα δέχθηκε η ομάδα μας αυτή τη φορά από τον ΚΟΡΝΟ FC εκτός έδρας. Ο Στέφανος Αναστασίου στο 11’ άνοιξε το σκορ για την ομάδα μας με τον Κόρνο να ισοφαρίζει 4 λεπτά αργότερα. Στο 45’ έφυγε τραυματίας από τον αγώνα ο Στέφανος Αναστασίου μετά από δυνατό φάουλ που του έγινε.
    Στο Β’ ημίχρονο μπήκαμε δυνατά και στο 54’ ο Μάριος Νίκου έδωσε ξανά το προβάδισμα στην ομάδα μας το οποίο όμως κράτησε για 6 λεπτά αφού και πάλι ο Κόρνος μας ισοφάρισε. Στο 70’ η ομάδα μας αναγκάζεται να παίξει με 10 ποδοσφαιριστές μετά την 2η κίτρινη κάρτα στον Ανδρέα Γεωργίου. Στο 78’ ο διαιτητής του αγώνα καταλογίζει πέναλτι σε βάρος της ομάδας μας και ο Κόρνος προηγείται με 3-2. Αν και με 10 ποδοσφαιριστές η ομάδα μας πάλεψε και κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση με τον Κυριάκο Κεραμιδά στο 88’ . Στο 94’ ο Κόρνος πήρε τη νίκη με 4-3.

Last modified on Κυριακή, 04 Μάρτιος 2018 09:33